Deratizácia, dezinfekcia, dezinsekcia
0907 318 959 info@cleaners-servis.sk

Svetelné lapače hmyzu

Plne v súlade s najnovšou legislatívou EU

  • EMC DIRECTIVE 2004/208/EC AND LOW VOLTAGE DIRECTIVE 2006/95/EC
  • EN 61549 – FRAGMENT RETENTION LAMP STANDARD (Neroztrieštiteľné žiarivky QUANTUM vybavené ochrannou fóliou)
  • INTERNATIONAL FOOD SAFETY STANDARDS BRC, IFS, AIB, ‘TESCO’, ISO 22000

Trubice vyžarujú UVA žiarenie s vlnovou dĺžkou 340 – 370 nanometrov, čo je podľa výskumu preukázateľne najatraktívnejšie žiarenie na prilákanie lietajúceho hmyzu. Žiarenie tejto vlnovej dĺžky je pre ľudské oko neviditeľné. Modré alebo fialové svetlo ktoré môžeme vidieť vôbec nie je smerodajné pri posudzovaní kvality alebo výkonu svetelných lapačov. Z uvedeného dôvodu je väčšina v súčastnosti ponúkaných svetelných lapačov na trhu len neúčinné modré svetlo bez požadovaných vlastností na prilákanie hmyzu.

Ponúkame Vám skutočnú kvalitu od společnosti PESTWEST, jednotky na trhu so svetelnými pascami určenými na odchyt hmyzu

Chameleon  svetelná pasca 1 × 2  - systém so štartérom a lepovou plochou (na plochu 90m2)
TITAN 300 2x15w white – systém so štartérom a odporovým drôtom (na plochu 180m2)    
Chameleon Vega light trap 3 – elektronický predradník, lepová plocha (na plochu 150m2)
NEMESIS QUATRO 4x14 biele - elektronický predradník, odporový drôt (na plochu 480m2)
TITAN 200 IP – vonkajšie použitie, farmy, chov dobytka (na plochu 160m2)

Účinnosť lámp - uvedená výrobcom je maximálna plocha v m2 ktorú dokáže lampa efektívne pokryť svojím výkonom. Tento údaj je potrebné zohľadniť pri výbere lámp v pomere k celkovej ploche. Lampy s odchytovou lepovou plochou sú schválené pre použitie so zavedeným systémom HACCP v potravinárskom a farmaceutickom priemysle. Lampy sú vyrábané priamo v Anglicku, odolné, jednoduchá ale funkčná konštrukcia, bezporuchové s vynikajúcou účinnosťou pri regulácii lietajúceho hmyzu.

Žiarivky UVA sa musia meniť minimálne raz ročne, ideálne pokiaľ je to možné na začiatku sezóny lietajúceho hmyzu. Tento servisný interval doporučujú medzinárodné normy bezpečnosti potravín, či externí audítori. Frekvencia výmeny sa vzťahuje aj na stratu okolo 30% zmaximálnej výkonnosti žiarenia žiarivky UVA v rozmedzí 10 –12 mesiacoch ich používania. Rada žiariviek Quantum® je vyrobená v Nemecku a jej počiatočný emitovaný stupeň žiarenia patrí medzi najvyšší na trhu